olmezan

Ogłoszenia Parafialne - 7 Maja

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

            Poniżej Ogłoszenia Parafialne na nadchodzący tydzień. Warto wzrócić uwagę. że w niedzielę 14 maja w naszej Parafii I Komunia Święta, dzień wcześniej od 9:00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

 4. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej  w piątek o 17.00, a młodzieży o 18.30. Tym razem ofertą dla młodzieży jest wartościowy film.

 5. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas trzecich będzie w sobotę na Mszy św. o godz. 18:00. Wszystkie dzieci z rodzicami zapraszamy wcześniej na        nabożeństwo majowe.

 6. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9:00.

 7. W niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00.

 8.  W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 r., wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

 9. Katolickie Liceum Plastyczne w Nowym Sączu ogłasza nabór i zaprasza kandydatów wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 13 maja w budynku szkoły przy Palcu Kolegiackim 2. Szczegóły na stronie internetowej szkoły www. frassati.edu.pl. Zapraszamy też na wystawę prac uczniów szkoły do galerii Sokół w Nowym Sączu.

10.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie parafii. Ks. Stefanowi Potońcowi dziękuję za podarowanie pięknego kielicha mszalnego.

 11.Zbiórka makulatury i złomu w ramach diecezjalnej akcji „makulatura na misyjne studnie” i „kolorowy złom na misyjny dzwon” w sobotę w godz. 10:00-12:00.

 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 13.Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 14.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Floryjan z Łazów Brzyńskich. Pogrzeb jutro o godz. 15:00. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 15.  W sobotę 20 maja, odbędzie się wyjazd na Mszę Świętą o uzdrowienie i spotkanie ewangelizacyjne, organizowane przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w kościele Ojców Karmelitów w Krakowie i przeznaczone jest dla osób w każdym wieku: cierpiących fizycznie, przeżywających różne trudności życiowe, jak również pragnących pogłębić swoją więź z Panem Bogiem lub poszukujących wiary. Wyjazd z parkingu pod kościołem w Jazowsku w sobotę o godzinie 15:30; planowany powrót około 01:00 po północy,  koszt wynosi 25 zł. Zapisy odbywać się będą w zakrystii do przyszłej niedzieli. Serdecznie zachęcamy.

 

fot.własne;

źródło: parafiajazowsko.pl;

Komentarze   

0 #2 Sylwester Dąbrowski 2017-05-07 16:01
Zapraszamy wszystkich chętnych na próby Chóru Parafialnego w piątki o godzinie 18:30.
Cytować
0 #1 Renata Floryan Plewa 2017-05-07 06:20
Nazwisko zmarłego jest zle napisane. Ma być Stanisław Floryan.
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates