olmezan

W Jazowsku rośnie Barszcz Sosnowskiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

    Nieopodal boiska sportowego w Jazowsku, około 20 metrów od trybun rośnie Barszcz Sosnowskiego.Barszcz Sosnowskiego jest trujący dla człowieka. Proszę uważać na tą roślinę ! - nie wolno tej rośliny niszczyć na "własną ręke"!. Włoski na jego liściach i łodygach wydzielają substancję parzącą. Chwast jest szczególnie niebezpieczny podczas słonecznej i upalnej pogody. Toksyczne związki w obecności światła słonecznego powodują oparzenia I i II stopnia. Narażeni są więc zwłaszcza osoby pracujące na zewnątrz, rolnicy i dzieci bawiące się na dworze.

TRUJĄCY CHWAST

W ciągu 24 godzin od kontaktu z Barszczem Sosnowskiego pojawiają się pęcherze i zaczerwienienie skóry. Roślina może parzyć także skórę zwierząt hodowlanych. Jeśli dojdzie do kontaktu, trzeba jak najszybciej umyć skórę wodą z mydłem i unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej 48 godzin.

Sprawę postaramy się przekazać właściwym osobom.

fot.własne

źródło: wikipedia.pl

 

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates