olmezan

Przedwiośnie

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 

 

"Za przedwiośnie przyjmuje się okres roku na styku zimy i wiosny, w którym średnie temperatury powietrza wahają się pomiędzy 0 a 5 °C (z tendencją wzrostową). Opad atmosferyczny jest umiarkowany, zazwyczaj ciekły, a jeśli stały (zamarznięty), to zanikający. Natomiast osad atmosferyczny jest obfity i we wszystkich rodzajach. Dzienna pora dnia jest podobnej długości trwania do pory nocnej."

Wszystko wskazuję na to, ze mamy prawdziwe przedwiośnie. Jak podaję portal twojapogoda.pl najbliższe 16 dni powinno być w miarę ciepłe z temperaturą dla naszego regionu 5-10 stopni. W nocy temperatura nie powinna spaść grubo poniżej zera. Szansę na śnieg oceniają w granicach 20-25 procent. W niedzielę 1 marca na termometrach zobaczymy 8 stopni, w Dzień Kobiet 4 stopnie. Ciekawostką jest fakt, że maksymalna temperatura zanotowana w marcu padła w Nowym Sączu - 30.03.1974 r.: 25,6 C - i jest to do dzisiaj rekord w skali całego kraju. Z kolei najniższą temperaturę zanotowano w Rzeszowie -1.03.1963 r.: -30,9 C . W marcu w naszym regionie słońce towarzyszyć nam będzie średnio 5 godzin w ciągu dnia, najwięcej takich dni przypada na maj.

 

żródło: twojapogoda.pl; żródło: wikipedia.pl; żródło.fot: gazeta.pl;

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates