olmezan

Nośmy odblaski! - Odblaskowa Szkoła 2023

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

         Miło nam poinformować, że naszej inicjatywy, ale dzięki właścicielowi Stacji Paliw Moya w Jazowsku dla części uczniów w Szkole Podstawowej w Jazowsku trafiły opaski odblaskowe. Temat jest bardzo ważny o czym poniżej....

        Artykuł z oficjalnej strony Bydgoskiej Komendy Policji Miejskiej nie zostawia złudzeń: elementy odblaskowe pozwalają dostrzec pieszego z odległości co najmniej 150 metrów w różnych warunkach pogodowych. (…) Pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny.

Poniżej film, który warto obejrzeć! Temat dotyczy każdego nie tylko najmłodszych, zwłaszcza, że w wielu miejscach nie ma w naszych miejscowościach chodników!

 

Tak się składa, że w  Szkole Podstawowej w Jazowsku odbyło się spotkanie z spotkanie z funkcjonariuszami Policji - Odblaskowa Szkoła 2023

"Kto na straży prawa stoi? Kto opryszków się nie boi? Zwykle nosi broń w kaburze, chodzi dumnie w swym mundurze. Ten, kto broi, ten, kto kradnie, w jego ręce szybko wpadnie. A na drodze, dla piratów ma za karę plik mandatów".

Takimi słowami możemy scharakteryzować gości, którzy w ramach projektu „Odblaskowa Szkoła 2023” przyjeli zaproszenie do naszej placówki. 11 października odwiedzili nas funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach, korzyściach noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe, a także przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się wśród przedszkolaków i uczniów demonstracja sprzętu policyjnego. Nie lada atrakcją był motocykl policyjny.
Bardzo dziękujemy policjantom za ogrom przekazanej wiedzy. Ich wizyta była dla wszystkich bardzo pouczającym i atrakcyjnym wydarzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku nakręcony przez nasze przedszkolaki w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła 2023”. Link do teledysku - kliknij

 

źródło: spjazowsko.lacko.pl

Bydgoska Komenda Policji 

fot.własne

 


 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Postaw Kawę - wsparcie mojej działalności, jeżeli doceniasz pracę non-profit i chcesz, by strony dalej istniały - kliknij

 

 

 

free joomla templatejoomla template

 

 

więcej - kliknij

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Wsparcie działalności

naszej strony 

kliknij

 

sprawdź ofertę - kliknij
 

 

sprawdź ofertę - kliknij

  www.obidza.jazowsko.com.pl

sprawdź ofertę - kliknij

 
2024  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates