olmezan

Wiktoria Zięcina - zastanawiałam się nad rezygnacją /rozmowa/

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Witoria Zięcina z Kadczy dzięki wygraniu krajowych eliminacji będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Dance World Cup 2023  W swojej kategorii- Senior Solo balet, Wiktoria obecnie jest studentką wychowania fizycznego na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, pracuję dorywczo oraz prowadzi zajęcia klasyki dla dzieci w Łososinie Dolnej.

 

Senior solo balet czyli ?

Senior Solo balet to kategoria, w której brałam udział. Senior znaczy, że jest to przedział wiekowy 18-25. Solo oznacza, że reprezentowałam się sama a nie np. W duecie czy zespole, a, balet odnosi się do stylu tańca czyli tańca klasycznego. Chodzi głównie o podział wiekowy, bo np. nie mogłabym rywalizować z kimś z kategorii children lub junior, bo tam porostu są młodsze, mniej doświadczone osoby.

 

Ile lat treningów zajęło Ci, by dojść do takiego poziomu? Jakie były początki Twojej przygody z baletem?

Odkąd pamiętam chciałam tańczyć balet . Kiedy miałam 3 lata rodzice chcieli mnie zapisać na zajęcia klasyki ale było za wcześnie więc dostałam się do zespołu regionalnego żeby ćwiczyć poczucie rytmu i świadomość ciała. Kiedy miałam 6 lat moja mama znalazła stronę internetową Studia Tańca Artystycznego Etiuda, które właśnie powstało i zapisała mnie na zajęcia. Byłam jedną z pierwszych dziewcząt zapisanych zaraz po otwarciu i jestem jedyną, która została tam od początku aż do teraz. Balet trenuję już 13 lat i oprócz tego w tym roku sama zaczęłam uczyć dzieciaki. Przez te lata miałam kilka poważniejszych kryzysów gdzie zastanawiałam się nad rezygnacją. Pamiętam były dni że jechałam na trening bez rzeczy bo chciałam tylko wejść i powiedzieć, że rezygnuje a kończyło się na tym, że i tak ćwiczyłam. To jest coś bez czego nie wyobrażam sobie na chwilę obecną swojego życia.

 

Koleżanki idą na imprezę Ty ćwiczysz? Takie były wyrzeczenia? Czy jednak można było pogodzić naukę, balet i "imprezy"

Długi czas było tak, że jakieś imprezy rodzinne czy wyjścia ze znajomymi szły w odstawkę, ale teraz musiałam troszkę przystopować z ilością prób przez studia, prace i swoje zajęć, które prowadzę, ale tak naprawdę nie straciłam wiele bo na uczelni mam masę zajęć ruchowych przez co też poprawiam swoją sprawność i kondycję, podobnie jak na zajęciach, które prowadzę, ponieważ baletu nie da się jedynie wytłumaczyć, więc ćwiczę razem z dzieciaczkami ;) Dzięki temu mam więcej czasu dla siebie i znajomych.

 

Jak wygląda ścieżka rozwoju? Jak rozpoznać, że balet to jest to... Wiele dziewczyn może myśleć o tym... Ale jak zacząć?

Najlepiej zacząć w wieku 5-6 lat. W moim przypadku wyglądało to tak, że od samego początku wiedziałam, że balet jest tym co chcę robić w życiu, jednak w tak młodym wieku ciężko myśleć o przyszłości, tutaj mocno przejawia się rola rodziców. Osobiście chodziłam na zajęcia 2 razy w tygodniu, jednak liczba ta ulegała zmianie podczas wszelkiego rodzaju przygotowań do przedstawień lub konkursów. Treningi nie kończą się jednak na sali. Ogromną rolę odgrywają ćwiczenia siłowe i rozciąganie w domu.

Po zwycięskich krajowych eliminacjach będziesz reprezentować nasz kraj podczas lipcowego konkursu Dance World Cup 2023, który odbędzie się w Portugalii.  Nie udało Ci się tam dotrzeć kilka lat temu ze względu na turniej w Bułgarii i m.in. ze względu na wysokie koszty wyjazdu, a też miałaś tam reprezentować nasz kraj. Uda się tym razem ?

Gorąco na to liczę. Nie wybaczyłabym sobie przepuszczając drugi raz taką okazję. Wtedy byłam jedynie dzieckiem i wiele zależało od innych. Teraz jako 19 letnia dziewczyna mam więcej do powiedzenia, dlatego nie dopuszczę do powtórzenia się takiej sytuacji. Jestem też osobą, która nie lubi być zależna od innych. Napawano potrzebuję ogromnego wsparcia ale sama pracuję i staram się o stypendium naukowe, aby zbliżyć się jak najbardziej do upragnionego celu.

Wyjedziesz na Mistrzostwa, zrealizujesz swoje marzenie, może zostaniesz Mistrzynią Świata... co dalej?  Nie myślisz o zorganizowaniu zajęć z baletu dla najmłodszych  z naszych szkół? 

Już prowadzę zajęcia. Obecnie w piątki w Łososinie Dolnej do mnie na lekcje uczęszcza 41 dziewczynek podzielonych na trzy grupy wiekowe. Jednak moim marzeniem jest otworzenie własnej szkoły baletowej co planuje zrealizować w przeciągu najbliższych trzech lat. Mam nadzieję, że się uda ;)

Komu zadedykowała byś ewentualną wygraną na Mistrzostwach Świata? 

Myślę, że osobą której mogłabym dedykować ewentualną wygraną jest mój ś. p. dziadek, który od samego początku wspierał mnie, odwoził na treningi i z nich odbierał. Po każdym występie, które oczywiście zawsze oglądał czekał pod sceną z różą i robił zdjęcia. Za każdym razem jest głównym bohaterem mojej ostatniej myśli przed wejściem na scenę. Jestem mu ogromnie wdzięczna za wszystko co dla mnie zrobił. 

Bardzo wzruszające słowa. Została uruchomiona zrzutka, która ma pomóc w sfinansowaniu tego wyjazdu i jak widać sporo osób chce Ci pomóc. Czego Ci życzyć? Czasu nie zostało zbyt dużo.

Tak, została utworzona zbiórka co niesamowicie mnie wzruszyło, dlatego że nie powstała ona z mojej inicjatywy, a rodziny z Katowic. Cudowne jest to, że ludzie chcą pomóc w takiej sytuacji i mam ogromną nadzieję, że dzięki temu wyjazd się uda! Czego życzyć? Wiele osób życzy powodzenia, ale wolę życzenia cięższych treningów i więcej wylanego potu, bo uważam, że im trudniejszą drogę pokonujesz tym sukces smakuje lepiej. 

 

Bardzo dziękuje Ci za rozmowę i wszyscy będziemy trzymać kciuki za Ciebie

Również dziękuję za rozmowę i mam nadzieję, że spełnię oczekiwania wszystkich, którzy mi kibicują oraz swoje ;)

 

Link do zrzutki https://zrzutka.pl/hvduxc lub kliknij

 

free joomla templatejoomla template

 

 

więcej - kliknij

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Wsparcie działalności

naszej strony 

kliknij

 

sprawdź ofertę - kliknij
 

 

sprawdź ofertę - kliknij

niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

 
2023  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates