olmezan

Krzyż w Obidzy

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 Obidza Krzyz4

 

    Niesamowite miejsce z pięknym widokiem, warto tu przyjść, usiąść na przygotowanych ławeczkach i rozmyślać... Skąd pomysł na Krzyż w takim miejscu? Choć dzisiaj rozmawiałem z Prezesem Związku Podhalan Oddział w Obidzy Władysławem Wójcikiem m.in. o dalszych planach związku to posłużymy się częścią wypowiedzią dla tarnow.gosc.pl - idea postawienia krzyża na górze zrodziła się wówczas, kiedy w związku z katastrofą smoleńską w 2010 roku na Krakowskim Przedmieściu dochodziło do profanacji krzyża. - Pomyślałem wówczas: „Tak, wy niszczycie krzyże i je profanujecie, a my będziemy je stawiać, żeby było ich jak najwięcej, żeby przypominały, skąd jesteśmy i kim jesteśmy. Dlatego na początku stanął tutaj drewniany krzyż. Później okazało się, że Mietek Słowik, jeden z tutejszych mieszkańców, przywiózł z Danii materiał, który jak nic nadawał się na krzyż z metalu. I tak od słowa do słowa, od projektu do jego realizacji, stanął krzyż. Ten z Giewontu patrzy na całą Polskę, a nasz na całą diecezję tarnowską, a zwłaszcza na Sądeczyznę - mówi pan Władysław (cała wypowiedź - kliknij)

 Jak tu trafić?

Przejeżdżając przez most w Obidzy kierujemy się główną powiatową drogą, mniej więcej po 1,5 kilometra będziemy mieli skręt w lewo -  tabliczka widoczna na poniższym zdjęciu "Domki Za Górą" . Dojście do Krzyża z tego miejsca ok. 30 minut marszu w średnim tempie z możliwością podziwiania pięknych widoków.

Obidza Krzyz1

(kliknij na wybrane zdjęcie, aby je powiększyć )

Skręcamy w lewo - około 30 minut pieszej drogi, cały czas do góry asfaltową drogą nie ma żadnego skrętu.

 

 

 Jeszcze tylko około 100 metrów, dalej na wprost wyłącznie pieszo lub rowerem, uzyskaliśmy informację, że samochód można zaparkować na placu obok murowanego domu ( po lewej stronie jadąc od dołu -czyli obok miejsca z ktorego wykonane jest zdjęcie)

 

Obidza Krzyz5

Krzyż w nocy jest oświetlony.

Obidza Krzyz6

Obidza Krzyz7

 

Obidza Krzyz8

 

 

fot.własne;


 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Niedziela
7 Marca 2021
Imieniny obchodzą
Felicja, Nadmir, Paweł, Polikarp,
Tomasz

Do końca roku zostało 300 dni.
Zodiak: Ryba
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates