olmezan

Jazowsko - Odpust parafialny

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Poniżej ogłoszenia prafaialne na dwudziestą trzecią niedzielę w ciągu roku:

-Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci NMP w tajemnicy Jej Narodzenia. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczynąwstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Ks. Markowi Taborowi proboszczowi parafii św. Elżbiety w Starym Sączu składamy serdeczne podziękowanie za głoszenie słowa Bożego. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańcom Opijówki. Zachęcam wszystkich do zyskiwania odpustów związanych z dzisiejszą uroczystością.

-Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek o 16.30, ministrantów we wtorek o 17.00,lektorów we czwartek po wieczornej Mszy św.

-Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:30.

-Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

-Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00 do 18:00.
-W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy Św. odbędzie sie kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez Wspólnotę MAMRE. Tym razem rozważania będą dotyczyć przypowieści Pana Jezusa na temat modlitwy. Serdecznie zapraszamy!

-W sobotę 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Zachęcam do licznego udziałuświątecznej Mszy Świętej o godz.18:00. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o 17:30.

-Odpust w Czarnym Potoku w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w odpuście i dożynkach tak byśmy mieli delegacjęwieńcem dożynkowym. Pielgrzymka do Czarnego Potoku w niedzielę, wyjście z placu kościelnego ok. 8:15.

-Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

-Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

-Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

-Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Adamczyk z Łazów Brzyńskich. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

fot.własne; 

źródło:parafijazowsko.pl

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates