olmezan

Przejście dla pieszych z wysepką- szczegóły zadania

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

      Już niebawem -od 9 września- w głosowaniu powalczymy z pozostałymi 35 projektami o pieniądze na wykonanie poniższego zadania.  Dla subregionu sądeckiego przeznaczono łącznie 2 mln złotych, a że projekt nie może przekroczyć 150 tys złotych, prawdopodobnie z 36 zadań -  ok.10 zostanie zrealizowanych. W 2018 roku nieco ponad 700 głosów wystarczyło... O zasadach głosowania będziemy niebawem informować. Nasze zadanie jako jedyne zostało zgłoszone w Gminie Łącko! a głosować mogą mieszkańcy każdej miejscowości województwa małopolskiego, nawet tych które nie mają swojej propozycji ( w tym wypadku liczymy na mieszkańców całej Gminy Łącko). Inicjatorką pomysłu jest mieszkanka Jazowska, a wszystkie  "papiery" potrzebne do zgłoszenia zadania przygotował nasz sołtys Grzegorz Olszewski.

 Przejście dla pieszych w Jazowsku z wysepką w centrum miejscowości na drodze wojewódzkiej

 

Krótki opis zadania

Wykonanie przejścia dla pieszych przez drogę wojewódzką nr 969 w miejscu bardzo wzmożonego ruchu pieszych z dużego osiedla do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Celem jest podniesienie bezpieczeństwa na tym odcinku, w centrum wsi. Wykonanie widocznego i oświetlonego przejścia dla pieszych rozwiązuje problem nieuporządkowanego ruchu pieszych w tym miejscu, na drodze wojewódzkiej, gdzie ruch pojazdów jest duży, a z drogi tej korzystają mieszkańcy trzech powiatów subregionu sądeckiego, zdążający m.in. na Podhale. Wykonanie zadania - budowa oznakowanego i bezpiecznego przejścia dla pieszych - jest w interesie mieszkańców Jazowska, ale i kierowców przemierzających tę drogę każdego dnia i nocy. Aby zadanie zrealizować, należy wybudować wysepkę w osi jezdni, krótki chodnik na jednym poboczu jezdni, oświetlenie solarne i zamontować oznakowanie pionowe i poziome, a ponadto można dodać z obu kierunków jazdy lampy solarne ostrzegawcze (mrugające w kolorze pomarańczowym).

fot.własne;

źródło: bo.malopolska.pl;

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates