olmezan

Wspomnienia o Jazowsku - ciąg dalszy

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

     wspomnienia z Wenecji tytułowa

     Olszewski przeprowadza szeroko zakrojoną kwerendę, śledztwo w celu ustalenia, czy pamiętnik, który zachował się o Jazowsku, był jedynym pamiętnikiem tego autora. Okazuje się, że nie! Olszewski odnalazł w Warszawie inne wspomnienia o Jazowsku i listy, korespondencję tego autora, Franciszka Wyszkowskiego. We Wrocławiu Olszewski odnalazł pamiętnik z wyprawy do Włoch F. Wyszkowskiego. W Krakowie znalazł Olszewski pamiętnik o Pustkowie koło Dębicy, gdzie przed nabyciem Jazowska ta rodzina mieszkała. A ponadto w badaniach terenowych w Sądecczyźnie okazało się, że pamiętników o Pustkowie są 3 wersje! Kopie wszystkich wersji Olszewski już pozyskał.
Mnóstwo ciekawostek okazało się dowiedzieć o autorze, podobno zapalonym literacie. Ale Olszewski więcej powiedzieć na razie nie może o autorze. Ale prezentuje kilka kopii znalezionych dokumentów. Bowiem F. Wyszkowski pisywał dużo - jak się okazuje. Sprawa jest rozwojowa...
Olszewski już zajmuje się opracowaniem tych rzeczy - to musi ukazać się drukiem. Rewęlacyjne źródło do dziejów Sądecczyzny, Limanowszczyzny i Podkarpacia.
Tylko przypadek sprawił, że Olszewski sie o tym dowiedział i temat ruszył. Wola Niebios...! 

Po kliknięciu na zdjęcie powiększysz je

 

pamiętnik Pustków

pamiętnik Pustków koniec wersja 2

wspomnienia z podróży do Wenecji

podpis Franciszka Wyszkowskiego autora pamiętników

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates