olmezan

Będzie nowe boisko koło szkoły? - VI Sesja Rady Gminy Łącko

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

sesja luty

               V sesja Rady Gminy Łacko zamiast o 9:30 rozpoczęła się o godzinie 11:45. Powodem opóźnienia było uroczyste uhonorowanie Złotym Krzyżem Zasługi Pana Franciszka Florjana – byłego sołtysa wsi Łącko. Na wtorkowym posiedzieniu tym razem nieobecny był jeden radny Pan Edward Jurkowski. Poniżej według nas istotne sprawy na które zwróciliśmy uwagę.

Ważne decyzje to uchwały dotyczące miejscowości Jazowsko, czyli punkt obrad kolejno 6 i 7. Rada w tych dwóch przyjętych uchwałach wyraziła zgodę na odpłatne nabycie nieruchomości gruntowej przy szkole w Jazowsku - poprawa zagospodarowania nieruchomości - czyli szkoły.

Punkt nr 8 - Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości gruntowej położonej w obrębie ewidencyjnym Kadcza. W tej uchwale chodzi o możliwość poszerzenia istniejącej drogi.

Kolejne głosowania to cały pakiet uchwał dotyczących zmiany statutów wszystkich sołectw z terenu naszej gminy.Zmiana statutu umożliwia, by wybory sołtysów, i rady sołeckiej miały charakter powszechny. Wybory miały by się odbyć najpóźniej w maju, w niedzielę między godziną 8 a 15. Komisję wyborcze będą w tym samym miejscu co przy każdych wyborach, także będą wieloosobowe. Praca w komisjach będzie odpłatna. Rada sołecka będzie się składać z 3 do 7 osób. Przy urnach oddawać będziemy jeden głos na sołtysa i jeden głos na kandydata do rady sołeckiej.Do rady sołeckiej kandydatów zgłaszają mieszkancy a nie kandydaci na sołtysów, lub można się samemu zgłosić - w tym celu trzeba zebrać odpowiednią ilośc podpisów. Koszt organizacji wyborów na całą gminę - około 10 tys. Za zmianami byli wszyscy radni z wyjątkiem Pana Jana Klimka, który we wszystkich głosowaniach wstrzymał się od głosu ( dotyczacych zmian satutu), z wyjątkiem zmiany Statutu Sołectwa Jazowsko - tu był za. Według nas cała procedura może okazać się dość skompikowana, przynajmniej na pierwszy raz. W pozostałych głosowaniach nad przyjętymi uchwałami wszyscy radni byli jednomyślni głosowali - za


Tym razem nie było interpelacji i zapytan.

W punkcie wolne wnioski - Radny Grzegorz Olszewski zapytał wójta o planowane przeznaczenie dwóch działek ( czyli te uchwały  za którymi głosowali radni) przy szkole. Wójt zaznaczył, że jest juz zawarta umowa przedwstępna, i  na jednej z działek będzie droga gminna wzdłuż ogrodzenia poza gimnazjum, oraz parking ,ale nie wiadomo w jakim stopniu. Podkreślił, że jest pomysł utworzenia szkolnego boiska - jeszcze nad tym trwać będą dyskusję.
Radny Jan Klimek pytał o drogę w Jazowsku ( na Wierchach) temat jest na tyle szeroki, że ciężko coś konkretnego napisać. Poruszono temat funduszu kolejkowego, wiele zależy czy Gmina Łącko uzyska zadowalającą promesę od Marszałka Województwa Małopolskiego.

- dyskutowano na temat czujnika, który pokazuję jakość powietrza w Łącku a dane dostępne są na giminnej stronie. Jakość powietrza jest czasami na tyle zła, że niektórzy zastanawiają się czy jego lokalizacja "nie zakłamuję wyników" ( np.przez dym z komina). Wyjaśniono, że czujnik jest zamontowany od strony policji, czyli wejście od parkingu - Według firmy montującej czujnik jest to ponoć jedyne miejsce, gdzie pomiar jest wiarygodny. Obszar badania jakości powietrza to 150 m od tego czujnika.

Jeszcze jedna istotna sprawa to informacja wójta, że realna jest wersja kiedy Gmina Łącko będzie musiała zapłacić milion złotych, chodzi o remont rynku w Łącku sprawa od kilku lat w sądzie - remont z 2014 roku.

 

fot.lacko.sesja.pl 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates