olmezan

Jazowiaczek - zachwycił publiczność /wywiad/

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

jazowiaczek

    Występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Jazowiaczek" z okazji Narodowego Dnia Niepodległości zachwycił widzów ( można go obejrzeć tutaj - kliknij). Zespołem opiekuję się Pani Wanda Talarczyk i Pan Mirosław Hejmej. Z Panią Wandą udało nam się chwilę porozmawiać.

Długo trwały przygotowania do tego występu?

Z Panem Hejmejem pracujemy systematycznie od początku roku szkolnego, chociaż Jazowiaczek liczy sobie trzy lata działalności. W tym roku szkolnym mięliśmy juz okolicznościowe występy z okazji Dnia Edukacji Narodowej, oraz poświecenia sztandaru Związku Podhalan Oddział w Jazowsku.  Każda z tych imprez miała inny charakter i nieco inny repertuar był przygotowany do każdej imprezy. Podczas przygotowań do obchodów 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości ćwiczyliśmy układy taneczne wcześniej poznane, oraz wprowadzony został Krakowiak do pieśni Przybyli Ulani pod okienko.  Biorąc pod uwagę, że w każdym roku starsze dzieci odchodzą a dołączają nowi uczniowie trzeba było kilka prób poświęcić na przygotowanie układów tanecznych i naukę przyśpiewek i pieśni patriotycznych.

Przez trzy lata sporo za pewne sporo występów macie za sobą, a ten pierwszy gdzie się odbył?

To był występ w 2016 roku z okazji Dnia Matki  na festynie parafialnym w Jazowsku. Mamy kilka poważnych występów za sobą: występ na pikniku rodzinnym,

-Dzień Dziecka w siodle organizowany przez Związek Podhalan Oddział w Jazowsku,

-występ z okazji Jubileuszu 25- lecia Kapłaństwa Ks. Proboszcza M. Papiera,

- przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu na Diecezjalnym Święcie Rodziny

- Ponadto liczne występy w naszej szkole,

Kto był pomysłodawcą utworzenia tej grupy?

To był nasz wspólny pomysł... Chcieliśmy zaszczepić w dzieciach miłość do swojej malej Ojczyzny, ale również celem jest kultywowanie tradycji regionu, promowanie szkoły w środowisku, zorganizowanie zajęć dla najmłodszych uczniów... Zajęcia dla uczniów są bezpłatne, my prowadzimy je od początku społecznie.

W tych czasach robić coś społecznie to należy się wielki szacunek. Żeby dojść do takiej perfekcji ile razy w tygodniu spotykacie się  na zajęciach?

Zajęcia są raz w tygodniu i trwają godzinę a w razie potrzeby dłużej. Rodzice dostają wcześniej informacje.

Piękne stroje, wszystko ładnie... to za pewne kosztuję, kto wam finansowo w tym pomaga?

No tak, stroje są drogie.. Dziewczynki maja swoje, ponieważ większość z nich sypie kwiatki w czasie Oktawy Bożego Ciała wiec rodzice maja w domach.. Inaczej sprawa wygląda z chłopakami.. Udało nam sie pozyskać sponsorów i dostaliśmy dofinansowanie do zakupu portek i ciupag dla chłopaków. Naszymi sponsorami są: Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu - Pan Marek Pławiak, Stowarzyszenie Brzyna to My, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jazowsku. Dużo nam pomógł Pan Tadeusz Zaremba. Podziękowania również dla firmy Koronus z Moszczenicy, która w szybkim tempie uszyła nam spodnie.

Planujecie jakiś występ w najbliższym czasie?

Tak, będą to Jasełka. Chcielibyśmy wystąpić podczas Święta Kwitnącej Jabłoni w Lącku.

Czego życzyć grupie w nadchodzącym 2019 roku?

Na pewno naszym marzeniem jest skompletowanie strojów, czyli zakup koszul i pąsów dla chłopców. Mamy nadzieje ze nie braknie nam sil a dzieciakom zapału do pracy, bo to jest naprawdę przyjemna, satysfakcjonująca, ale ciężka praca  Mamy wspaniałych Rodziców, którzy wspierają nas, przywożą dzieciaki na występy, pomagają w przygotowaniu dzieci....

Jak wygląda rekrutacja do zespołu? czy są to tylko uczniowie tutejszej szkoły?

Tak, są to uczniowie tylko naszej szkoły. Nie ma zasad rekrutacji. Na początku roku szkolnego ogłaszamy nabór ciernych i każde dziecko ma równe szanse. Wystarczy zapał i chęć do pracy. Dzieci szybko sie uczą.

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów.

Komentarze   

-1 #3 Agnieszka 2018-11-20 21:13
Występ naprawdę piękny Córa dałaś rady!!
Cytować
+1 #2 Andrzej 2018-11-18 00:39
Zespół Jazowiaczek jeden z lepszych zespołu które miałem przyjemność oglądać jeśli nienajlepszy
Cytować
-1 #1 wow 2018-11-17 18:15
brawo ! szacunek dla WAs!
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates