olmezan

Zebranie wiejskie - Jazowsko będzie miało swój herb?

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

wiejskie zebranie 2018

     W dniu wczorajszym 18 o godzinie 20:00 odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Jazowsko, które trwało do godziny 22:10. W zebraniu, którego gospodarzem był sołtys naszej wsi Grzegorz Olszewski, oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców uczestniczyli:

Jan Dziedzina - Wójt Gminy Łącko

Paweł Dybiec - Zastępca

Rafał Skąpski -Kandydat na Prezydenta Nowego Sącza

Paweł Czepielik - Kierownik ZGK

Zdzisław Warzecha - Radny Gminy Łącko

Jan Klimek - Radny Gminy Łącko

Tadeusz Zaremba - Radny powiatu nowosądeckiego

Najważniejszym punktem zebrania było głosowanie w którym przyjęto proponowany rozdział funduszy na rok 2019 dla sołectwa Jazowsko. W dyskusji pojawiły się znane tematy m.in. przedszkole, rando, drogi - poświęcimy temu osobny artykuł. Jeżeli chodzi o poniższy herb, sołtys zwróci się o uaktualnienie Statutu Sołectwa Jazowsko, gdzie również można wpisać to, że Jazowsko ma herb. Według sołtysa Herb gminy Łącko odwołuje się do wezwania historycznej parafii w Łącku, natomiast nie ma żadnego elementu, z którym mogliby utożsamiać się mieszkańcy Jazowska i innych miejscowości wschodniej części gminy. Herb można stosować w najróżniejszych drukach, pismach, ulotkach, budynkach użyteczności publicznej, drogowskazach itp. Podobnie jak herb gminy. (Gdyby ktoś kiedyś miał inną propozycję herbu wsi, zawsze można rozważyć jego zmianę, pod warunkiem, że spełni wymogi sztuki heraldycznej).

 

herb

Podkowa srebrna, na której krzyż kawalerski złoty, to godło z herbu szlacheckiego Pobóg, którym mienili się najdawniejsi właściciele Jazowska. Lilie są w heraldyce symbolem Najświętszej Maryi Panny - nawiązanie do wezwania miejscowej parafii.

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Poniedziałek
22 Października 2018
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

stanilaw pason

sekret piekna

 Sekret Piękna

Gabinet Kosmetyczny

Urszula Bochenek

Naszacowice 149

tel.696-511-114

www.sekretpiekna-ub.pl

Sklep Wielobranżowy abc

Obidza - Jan Górka 

        

  

piano logo3

www.pianodesign.pl

PIANO DESIGN - SALON MUZYCZNY,

PIANINA, FORTEPIANY - NAPRAWA

2018  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates