olmezan

Jazowsko mówi - Nie

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

wiejskie zebranie grudzien

    Spora ilość mieszkańców uczestniczyła w drugim w tym roku zebraniu wiejskim, które odbyło się w niedzielne południe w budynku wielofunkcyjnym. Tematem zebrania była pojawiająca się  inicjatywa, aby część dzieci romskich uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Jazowsku ( od nowego roku szkolnego). Oprócz sołtysa Grzegorza Olszewskiego, na spotkaniu obecni byli radni - Jan Klimek i Zdzisław Warzecha, nie było żadnego przedstawiciela z Urzędu Gminy Łącko. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę, oprócz Sołtysa głos zabrali wspomniani radni, oraz część mieszkańców. Najważniejszym punktem zebrania było jednogłośne przyjęcie uchwały,w której to mieszkańcy wsi Jazowsko m.in. stanowczo protestują przeciwko planom przeniesienia dzieci z osiedla romskiego do Szkoły Podstawowej w Jazowsku.

Jakie będą skutki uchwały? - będziemy się temu przyglądać.

fot.własne;

Komentarze   

+1 #3 Alicja 2017-12-13 10:25
Maszkowice niech się zajmą swoimi sprawami, a nie organizują nam życia w Jazowsku!
Cytować
+1 #2 Bolek 2017-12-12 22:13
Dyrektor podstawówki w Maszkowicach zapowiada, że od przyszłego roku szkolnego nie przyjmie Romów spoza obwodu swojej szkoły. - Nie dlatego, że nie chce Ale zwyczajnie w szkole brakuje miejsca - przekonuje Antoni Łazarz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszkowicach.
Panie wójcie jak liczne są klasy w Maszkowicach?10 -15 uczniów.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/maszkowice-szkoly-podziela-sie-romami,12741682/
Cytować
-10 #1 Jaa 2017-12-10 20:11
Jazowsko mówi nie... A dlaczego mieszkańcy Maszkowic muszą się na to zgadzać? Przecież w tej szkole jest teraz zatrzęsienie Romów... Łącko ma spokój... Jazowsko też... A Maszkowice cierpią... Proszę pomyśleć że tam jest mała szkoła a tyle dzieci...
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates