olmezan

Koło Gospodyń Wiejskich w Obidzy Zaprasza...

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

   orszak

   Monika Kaniewska przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich  w Obidzy opowiedziała nam o imprezie, która odbędzie się 6 stycznia w Obidzy, czyli Oraszak Trzech Króli -  na którą serdecznie zaprasza. Poznamy także historię Koła Gospodyń i najbliższe plany działania. Zapraszamy do lektury.

  Inicjatorem Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w Obidzy jest Koło Gospodyń Wiejskich, pomagają nam Związek Podhalan i OSP Obidza. Orszak ruszy 6 stycznia o godz 13 spod Kościola w Obidzy (można wcześniej przyjść na Mszę święta na godz 12). Po drodze będziemy śpiewać kolędy, odwiedzimy Króla Heroda (jego dwór będzie zaaranżowany w sklepie), spotkamy bandę diabełków itp. Finał przy amfiteatrze - kolędowanie, żywa szopka (baranki i kózka) nagrody i dyplomy dla wszystkich przebierańców, ognisko, kiełbaski, ciepła zupa i herbata. Prosimy wszystkich rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu przebrań dla dzieci (rycerze, damy dworu, aniołki, pastuszkowie). Dorosłym będziemy rozdawać papierowe korony i śpiewniczki kolędowe. Tyle tak w skrócie. Więcej o całej ogólnopolskiej inicjatywie na www.orszak.org Zapraszamy!

Koło działa od marca 2016 r. W ciągu tego czasu:
- współorganizowałyśmy wiejski festyn z okazji Dnia Dziecka
- wzięłyśmy udział w dużej regionalnej imprezie „Zjazd Sądeczan” w Starym Sączu, na której udało nam się odnieść pierwszy ważny sukces. W konkursie na najlepszą potrawę regionalną nasza wigilijna zupa „Kapuśniarka z suszonymi prawdziwkami” zajęła II miejsce na piętnaście potraw konkursowych ocenianych przez kilkuset uczestników zjazdu.
- zorganizowałyśmy warsztaty psychologiczne dla kobiet
- zorganizowałyśmy akcję sprzedaży naszych przetworów domowych, ekologicznych ziół itp ozdób dużemu odbiorcy z Warszawy.
Aktualnie naszym największym celem jest zorganizowanie w naszej wsi pierwszego Orszaku Trzech Króli. Planujemy w najbliższej przyszłości sformalizować naszą działalność i założyć Stowarzyszenie. W najbliższych planach mamy również warsztaty kulinarne dla kobiet, spotkania z ciekawymi gośćmi oraz działania artystyczne bazujące na tradycyjnej kulturze naszej wsi. Pomysłów na działania nam nie brakuje. Warto śledzić nasz profil na fb żeby być na bieżąco:-)

Grupa założycielska: Danuta Wójcik, Monika Kaniewska, Maria Kurzawa, Bugusława Słowik, Lucyna Job, Krystyna Sajdak, Grażyna Pomietło, Maria Łatka.

Komentarze   

0 #1 fan 2017-01-05 07:22
Super Sprawa !
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Środa
19 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.
Zodiak: Strzelec
nowalijka
Restauracja "Nowalijka"
Karta dań - kliknij
kontakt- 182622030

  

Sklep Wielobranżowy abc

Obidza - Jan Górka 

kliknij, aby wyświetlić gazetkę

        

  

piano logo3

www.pianodesign.pl

PIANO DESIGN - SALON MUZYCZNY,

PIANINA, FORTEPIANY - NAPRAWA

 

dereń jadalny

www.derenjadalny.cba.pl

2018  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates