olmezan

Ogłoszenia Parafialne

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

       Święta Bożego Narodzenia za niespełna dwa tygodnia, poniżej ogłoszenia Parafialne - Trzecia Niedziala Adwentu.Spowiedź przed nadchodzącymi Świętami  w czwartek 22 grudnia.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2. Caritas parafialna prowadzi dzisiaj kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z naszych szkół podstawowych oraz dorosłych twórców. Dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla najbiedniejszych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

3. Parafialna CARITAS jak co roku przygotowuje paczki świąteczne dla najuboższych. Od jutra w kościele będzie wystawiony w widocznym miejscu kosz na dary do którego będzie można włożyć produkty pakowane np. cukier, ryż, kasza, olej, makaron, herbata, kawa, konserwy, słodycze. Można też wrzucić ofiarę do skrzynki św. Antoniego z przeznaczeniem na ten cel. W sklepach POKUSA w Jazowsku oraz GROSZEK w Kadczy będą wystawione koszyki naszej parafialnej CARITAS na dary dla ubogich na święta. Paczki zostaną rozniesione po domach w poniedziałek 19 grudnia i we wtorek 20 grudnia wieczorem.

4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

5. Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 16:00, lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej, Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o 16.00

6. Od piątku, 16 grudnia, zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

7. Z posługą sakramentalną do osób chorych leżących w domach udamy się w środę 21 grudnia od godz. 8:30. Bardzo proszę o zgłoszenie osób i zapewnienie transportu (dwóch księży).

8. Spowiedź parafialna przed świętami będzie w czwartek 22 grudnia od 13:00 - 15:00 i od 15:30 - 17:00.

9. Msza św. chrzcielna będzie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 14:00.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

źródło:parafiajazowsko.pl

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates