olmezan

Geocaching "zawitał" do Jazowska

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

    Geocaching czyli międzynarodowa gra terenowa "dotarła" także do Jazowska. Geocaching polega na poszukiwaniu "skarbów", najczęściej przy pomocy odbiornika GPS, jednak nie zawsze jest on niezbędny. Zabawa polega na odnalezieniu ukrytego wcześniej przez innych uczestników pojemnika (uwaga: nie musi to być pojemnik, może być nietypowy obiekt). Wskazówki potrzebne do jego odnalezienia znajdują się np. na stronie https://www.geocaching.com/play W pojemniku znajduje się dziennik wpisów (tzw. logbook), w którym należy się podpisać. Po powrocie do domu, należy się wpisać również na forum, przy opisie skrzynki na stronie https://www.geocaching.com/play. W skrzynce często ukryte są drobne upominki do wymiany.Aplikacja dostępna jest w wersji mobilnej na telefon. Przy pomocy telefonu GPS docieramy do właściwego miejsca z dokładonością do kilku metrów - następnie szukamy ukrytej skrytki ( każda skrytka ma współrzędne). Oprócz frajdy ze znalezionej skrytki poznajemy okolice w pobliżu której  ukryta jest skrytka, w tym przypadku Kościoła w Jazowsku:

Architektura świątyni

Kościół późnobarokowy, murowany, jednonawowy z nawą, prezbiterium, kruchtą, wieżą i zakrystią. Nie posiada podziemi.

Kościół jest orientowany. Jego front stanowi wieża, która przylega do nawy od strony zachodniej i dominuje nad całą budowlą. Od strony południowej, na całej długości nawy, mieści się przybudówka. Od strony północnej do nawy przylega kruchta, będąca pozostałością po dawnej drewnianej kaplicy, stojącej w tym miejscu jeszcze przed wybudowaniem świątyni (prawdopodobnie od 1665). Po bokach kruchty znajdują się kaplica i przedsionek. Na prawo od prezbiterium zlokalizowana jest zakrystia, a nad nią skarbiec. Na zewnątrz nawa jest oszkarpowana. Znajduje się nad nią niewielka wieżyczka (wieloboczna z latarnią). Kościół posiada trzy portale – jeden w stylu renesansowym z XVI wieku, a dwa z XVII wieku. Wnętrze kościoła urządzone jest w stylu późnobarokowym z chórem muzycznym.

Wieża (dzwonnica) jest zwarta, kwadratowa, konstrukcji słupowej. Wieńczy ją hełm baniasty (cebulasty) z latarnią i krzyżem na szczycie[5]. Wewnątrz znajdują się trzy dzwony, noszące nazwy „Maryja”, „Jan” i „Piotr”.

Wymiary świątyni są następujące: długość – 33 metry od progu do apsydy; szerokość – 980 centymetrów; wysokość – 10 metrów w nawie i 830 centymetrów w prezbiterium.

Opis skrytki: kliknij


źródło: geocaching.com;

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates