olmezan

W Jazowsku rośnie Barszcz Sosnowskiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

    Nieopodal boiska sportowego w Jazowsku, około 20 metrów od trybun rośnie Barszcz Sosnowskiego.Barszcz Sosnowskiego jest trujący dla człowieka. Proszę uważać na tą roślinę ! - nie wolno tej rośliny niszczyć na "własną ręke"!. Włoski na jego liściach i łodygach wydzielają substancję parzącą. Chwast jest szczególnie niebezpieczny podczas słonecznej i upalnej pogody. Toksyczne związki w obecności światła słonecznego powodują oparzenia I i II stopnia. Narażeni są więc zwłaszcza osoby pracujące na zewnątrz, rolnicy i dzieci bawiące się na dworze.

TRUJĄCY CHWAST

W ciągu 24 godzin od kontaktu z Barszczem Sosnowskiego pojawiają się pęcherze i zaczerwienienie skóry. Roślina może parzyć także skórę zwierząt hodowlanych. Jeśli dojdzie do kontaktu, trzeba jak najszybciej umyć skórę wodą z mydłem i unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej 48 godzin.

Sprawę postaramy się przekazać właściwym osobom.

fot.własne

źródło: wikipedia.pl

 

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Piątek
23 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba
sekret piekna

 Sekret Piękna

Gabinet Kosmetyczny

Urszula Bochenek

Naszacowice 149

tel.696-511-114

www.sekretpiekna-ub.pl

Kliknij zobacz aktualną gazetkę

Sklep Wielobranżowy abc

Obidza - Jan Górka 

logo1

2018  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates