olmezan

Jak dojść do przystanku autobusowego koło Orlika ?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

      Dostaliśmy list na skrzynkę mailową od Pana Andrzeja z zapytaniem - którędy powinienem iśc, by dostać się do przystanku autobusowego koło Orlika, nie łamiąc rzy tym przepisów o ruchu drogowym. Przyjrzeliśmy się tej sprawię, i wydaję się, że tylko i wyłącznie droga oznaczona jako -3- nie przeczy przepisom o ruchu drogowym. Niestety w tym wypadku brak jest ...szerokiego pobocza, jest niebezpiecznie, a w zimię zalega tam po prostu śnieg (błoto pośniegowe)- przejście jest niemożliwe. Droga oznaczona jako -1- jest niezgodna z przepisami o ruchu drogowym. Nie można przechodzić przez jezdnie, gdy znajduję się na niej podwójna linia ciągła, za takie przejście przez ulicę można dostać mandat. 

Jezdnię - oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności - można przekraczać tam, gdzie nie ma pasów, w sytuacji gdy do najbliższego przejścia jest więcej niż sto metrów - tłumaczy podinsp. Marek Mitura, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. - Można też to robić, gdy taka odległość jest mniejsza, w obrębie każdego skrzyżowania. W żadnym wypadku natomiast nie jest dozwolone przechodzenie przez jezdnię, na której jest podwójna linia ciągła lub drogi przedzielone są pasem wyłączonym z ruchu. W takich przypadkach można korzystać tylko z oznakowanych przejść /źródło: forumprawne.org/

Linia -2- to skręt w boczną drogę, który także stanowi probem, jeżeli na przystanku stoi autobus. Przystanek zlokalizowany jest poza terenem zabudowanym, w dodatku jest on "nadsypany". Pomożemy Panu Andrzejowi, zwrócimy się z zapytaniem do odpowiednich osób - która droga jest prawidłowa?. Do sprawy wrócimy w tygodniu. Czytelników zapraszam do dyskusji na ten temat - proszę zostawić swój komentarz w tej sprawie.

 

(odpowiedź RDWNS Nowy Sącz)-  W odpowiedzi na pytanie, informujemy, że zgodnie z Dziennikiem Ustaw z 1997 nr 98 poz. 602 z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym wraz z późniejszymi zmianami zgodnie z art. 13. ust.2) przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. 

Komentarze   

0 #3 D 2016-03-06 01:17
Jeżeli droga nie jest dwupasmowa, to można 100m od przejścia, a więc na wysokości przystanku chyba się łapie ;)
Cytować
0 #2 ada 2016-03-05 21:55
Jest problem, tam jest niebezpiecznie
Cytować
0 #1 PP 2016-03-05 21:08
Pan Andrzej się nudzi? Na stacje chodnikiem i będzie ok
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Czwartek
21 Września 2017
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna

logo1

 

Kliknij zobacz aktualną gazetkę

Sklep Wielobranżowy abc

Obidza - Jan Górka 

2017  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates