olmezan

Teresa Janczura - Kandydatka na posłankę do Sejmu RP

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Kandydaci startujący z list PiS w wyborach do Sejmu-okręg 14, i Senatu-okręg 36 i 37.

 

Pani Teresa Janczura jest Radną Gminy Łącko. W wyborach wystaruję z list PiS, jest członkiem tej partii. Pani Teresa odpowiedziała na kilka pytań jakie dla niej przygotowaliśmy. Zaprasamy do lektury.

 

Dlaczego będąc radną zdecydowała się Pani na kandydowanie do Sejmu RP?

Zostając radną w Gminie Łącko poznałam wiele problemów dotyczących Gminy i jej mieszkańców. Na wiele spraw związanych z funkcjonowaniem Gminy spojrzałam z innej perspektywy, nie tylko, jako mieszkanka, ale jako reprezentantka wybrana przez obywateli Łącka. Poczuwam się do obowiązku pomocy oraz poprawy warunków w różnych dziedzinach życia. Jako posłanka miałabym możliwość reprezentowania mieszkańców i szukania rozwiązania problemów w Instytucjach, w których jako Gmina nie mamy przedstawicieli.


Jest Pani członkiem partii PIS, dlaczego właśnie ta partia, a nie inna?

Jestem osobą religijną, którą na pierwszym miejscu stawia dobro rodziny, tradycję i kulturę regionu. Najważniejsze dla każdego człowieka jest prawo do życia, od poczęcia do godnej śmierci. Nie mniej istotne jest prawo do wolności, bezpieczeństwa oraz równość. Partia ta stawia na pierwszym miejscu tradycyjną rodzinę, uczciwą pracę, rozwój gospodarki, z takimi wartościami, jako członek partii się utożsamiam.

 

Będąc posłanką, w jaki sposób będzie się Pani starała rozwiązać problem mniejszości romskiej w naszej gminie?

Problem ten trwa od wielu lat, kiedy to zezwolono na terenie Maszkowic zasiedlić się kilku rodzinom. Rodziny te sprowadziły kolejnych członków społeczności romskiej, co spowodowało brak kontroli nad ilością mieszkańców tej osady. Będąc mniejszością narodową mają wiele praw, jednakże nie stosują się do obowiązków panujących w naszym państwie. Nie da się rozwiązać tego problemu bez współpracy z organizacjami: Stowarzyszenie Romów w Polsce, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Wojewódzką Stacją Sanepidu, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Wymienione Instytucje problem pozostawiają Władzom Gminy. Będąc posłanką starałabym się o współpracę i ustalenie programu mającego na celu poprawę komunikacji społeczność romska- społeczność polska.


Załóżmy, że Gmina Łącko musi przyjąć dwudziestu imigrantów, to konkretnie, w którym miejscu widziałaby Pani dla nich miejsce?

Nawiązując do pytania poprzedniego w naszej Gminie jest już mniejszość narodowa, z którą pomimo jednego języka czy religii, nie jesteśmy w stanie współpracować. Na terenie Gminy nie posiadamy zaplecza mieszkaniowego oraz socjalnego dla imigrantów.


Czy szkoły w Gminie Łącko są gotowe, żeby do 1 klasy chodziły 6-latki? Jak pani postrzega ten problem?

Państwo narzuciło Samorządom Lokalnym przygotowanie placówek dla 6- latków. Dzięki wytrwałości i doświadczeniu Dyrektorów poszczególnych szkół na terenie Gminy Łącko możliwe było przygotowanie klas, świetlic i toalet. Uważam, że wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków jest problemem zarówno dla Dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz samych dzieci, które emocjonalnie są na etapie zabawy.


Na jaką pomoc może liczyć nasza mała Ojczyzna, gdyby została Pani posłanką?

Będąc obecnie kierownikiem placówki medycznej, organizuję „Białe Niedziele”, podczas których wszyscy mieszkańcy mają możliwość bezpłatnych konsultacji u różnych specjalistów. Będąc posłanką starałabym się o zwiększenie nakładu pieniężnego na ogólną poprawę służby zdrowia.
Problemem na skalę kraju jest starzejące się społeczeństwo, które wymaga szczególnej opieki, a na które nie ma środków. Rozwiązaniem byłaby budowa placówki dziennego i stałego pobytu dla osób starszych, samotnych i schorowanych.
Gmina Łącko słynie z sadownictwa, dużą rolę odgrywa także rolnictwo, które jest niejednokrotnie jedynym źródłem utrzymania. W związku z tym chciałabym umożliwić promocję i sprzedaż regionalnych produktów (owoce, warzywa), a także ich przetworów- obecnie duża popularnością cieszą się naturalne soki owocowe, a także wspomniana już przez moich poprzedników nielegalna Śliwowica słynna na całą Polskę.

 

Co należy zmienić w służbie zdrowia, by mieszkaniec Gminy Łącko (i nie tylko) nie musiał czekać tygodniami na wizytę u specjalisty?

Główny powodem długich kolejek u specjalistów są limity przyjęć narzucone bezpośrednio przez Narodowy Fundusz Zdrowia. NFZ z kolei ma ograniczony budżet przez Państwo. W obecnym systemie pieniądze na służbę zdrowia pobierane są od pracujących obywateli, którzy w razie potrzeby nie otrzymują należytej opieki. Problemem jest także mało indywidualne podejście do pacjenta. Główną rolę w leczeniu powinni odgrywać lekarze rodzinni, lekarze pierwszego kontaktu, którzy wzbudzają największe zaufanie, którzy są dostępni bez długiego oczekiwania. Kompetencja i profesjonalizm lekarzy rodzinnych/pediatrów/internistów jest wystarczający do kompleksowej i długoterminowej opieki. Możliwość zwiększenia nakładów pieniężnych na rozszerzone badania dla pacjentów, którzy tego potrzebują umożliwiły by lepszą i szybsza diagnozę już u lekarza rodzinnego, co z kolei przyczyniłoby się do zmniejszenia kolejek u specjalistów. 

Dlatego uważam, że zwiększenie nakładu pieniężnego na podstawową opiekę zdrowotną wyeliminowałoby konieczność skierowań do specjalistów, którzy mają możliwość wykonywania dodatkowych badań, które niejednokrotnie mógłby zlecićlekarz pierwszego kontaktu.


Proszę przekonać naszych czytelników, że warto na Panią oddać głos.

Dostałam kredyt zaufania od mieszkańców, którzy wybrali mnie na radną Gminy Łącko. Pełniąc tę funkcję, staram się w jak najlepszy sposób spełniać swoje obowiązki. Mam świadomość wszystkich istniejących problemów, które dodatkowo poznaję przebywając w różnych środowiskach. Znając strukturę gminy wiem, co należy zmienić, aby poprawić promocję produktów regionalnych i zadbać o prawidłowy rozwój młodego pokolenia poprzez dodatkowe nakłady na sport i rekreację. Dbając o mieszkańców oraz środowisko walczyłabym o fundusze na skanalizowanie pozostałych miejscowości oraz poprawę infrastruktury dróg, które są niezbędne w górskim terenie.

źródło fot.: sadeczanin.info

Komentarze   

0 #1 obywatel 2015-10-19 19:35
Moja kandydatka !
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates